Bp Andrzej Kaleta zainagurował nowy rok w Studium Organistowskim

Jak co roku w bliskości liturgicznego wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki i muzyków, w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja Roku Akademickiego.

Obchody rozpoczęły się wspólną Mszą św. w Seminaryjnym Kościele pw. Trójcy Świętej, której przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Eucharystię koncelebrowali również ks. Michał Olejarczyk, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego oraz wykładowcy ks. Paweł Rej i ks. Adam Wilczyński. Podczas Mszy św. śpiewał chór Diecezjalnego Studium Organistowskiego pod. dyrekcją Mariusza Bednarza – wykładowcy Studium i pierwszego organisty Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

Po Mszy św. w siedzibie Studium odbył się wspólny obiad oraz wręczenie świadectwa ukończenia Anecie Mucha.

Na zakończenie uroczystości odbył się wykład inauguracyjny pt. „Wartość i piękno Liturgii po Soborze Watykańskim II”, który wygłosił ks. Paweł Rej.

tekst za: www.komisjaorganistowskakielce.pl

>> Galeria zdjęć