Bp Andrzej Kaleta zainaugurował akcję „Pola Nadziei” 2023 w Miechowie

Nie ma wątpliwości, że akty dobroci i wsparcia społeczności są siłą napędową wielu organizacji charytatywnych. W dniu 27 września 2023 roku, Hospicjum Caritas w Miechowie miało przyjemność uczestniczyć w inauguracyjnym wydarzeniu akcji „Pola Nadziei” pod hasłem „Twój Powiew Nadziei”.

Cała inicjatywa rozpoczęła się od Mszy św., której przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. To właśnie ten moment stał się punktem wyjścia do refleksji nad naszymi wartościami duchowymi oraz potrzebami tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Niezwykle poruszającym akcentem tej uroczystości było przekazanie zasłużonej nagrody dla Mirosława Grędy, który przez 11 lat pełnił funkcję organisty w kaplicy hospicjum jako wolontariusz.

Słowa Księdza Biskupa Andrzeja Kalety, który także wziął udział w wydarzeniu, stanowiły ważny przekaz. Wspominał on o historii hospicjum, sięgającej 25 lat wstecz, oraz o zaangażowaniu lokalnej społeczności, władz lokalnych i dyrekcji Caritas Kieleckiej w tworzenie tego niezwykłego miejsca. Mówił o hospicjum jako o miejscu zbudowanym na miłości do Boga i bliźniego, o darze wielu dobrych serc. Podkreślił również, że to miejsce ma ogromne znaczenie nie tylko na mapie regionu, ale także na mapie diecezji.

Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do Parku Miejskiego, gdzie rozpoczęło się symboliczne sadzenie żonkili. To gest, który pokazuje nadzieję i jedność społeczności w działaniu na rzecz dobra. Siostra Józefa, kierownik Hospicjum w Miechowie, podzieliła się swoimi refleksjami na temat roli hospicjum w życiu lokalnej społeczności i działań na rzecz ludzi chorych i ich rodzin.

Pan Kacper Idzik, koordynator wolontariatu w Hospicjum w Miechowie, przedstawił ideę akcji „Pola Nadziei” oraz plany na przyszłość. Zachęcił wszystkich obecnych do udziału w akcji „Twój Powiew Nadziei”, która polegała na rozdawaniu żółtych wiatraczków jako symbolu wsparcia i nadziei. To gest, który ma ogromne znaczenie dla pacjentów hospicjum i ich rodzin, pokazując, że są otoczeni troską i miłością.

Na koniec, cebulki żonkili zostały rozdane przedstawicielom organizacji, które wspierają działalność hospicjum. To była wyjątkowa okazja, aby podziękować wszystkim tym, którzy stanęli u boku miechowskiego Hospicjum w tej szlachetnej misji.

To wydarzenie nie byłoby możliwe bez obecności wspaniałych gości, którzy wsparli Hospicjum swoją obecnością, w tym Księdza Biskupa Andrzej Kalety oraz wielu innych dostojnych osób z lokalnej społeczności. Warto również podziękować oddanym wolontariuszom, którzy codziennie poświęcają swój czas i serce dla Hospicjum Caritas w Miechowie.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem był moment wspólnego sadzenia żonkili. To symboliczne działanie było wyrazem jedności i determinacji w działaniu na rzecz wspólnego dobra.

Inauguracja Akcji „Pola Nadziei” 2023 była dniem, który przypomniał nam o sile wspólnoty, miłości i nadziei. To wyjątkowe wydarzenie ukazało, że dzięki jedności i wsparciu możemy tworzyć piękne chwile dla tych, którzy potrzebują wsparcia Hospicjum Caritas w Miechowie.