Bp Jan Piotrowski: Brak wierności jest wielką ludzką wadą

W całym Kościele obchodzimy w tym roku Rok Świętego Józefa. Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę św. w kościele Ducha Świętego w Kielcach, w którym trwa dziewięciotygodniowa Nowenna do Opiekuna Świętej Rodziny.

W homilii Pasterz naszej diecezji podkreślił, jakie znaczenia ma postać świętego Józefa dla całego Kościoła. – Jedną z duchowych pereł tegorocznego Wielkiego Postu jest święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Opiekun Jezusa, Syna Bożego. Sam Pan Jezus, głosząc nadejście Królestwa Bożego, wzywał sobie współczesnych rodaków do nawrócenia, przemiany serca, sposobu myślenia i postępowania. A czynił to w przypowieściach. Wśród nich znajdujemy przypowieść o skarbie ukrytym w roli, poszukiwaczu pięknych pereł oraz sieci zarzuconej w wody jeziora pełnej ryb. Jednocześnie, Boski Nauczyciel zachęcał swoich słuchaczy do poszukiwania skarbu większego niż ten, który można odnaleźć na ziemi – ten, który obiecuje dostatnie i szczęśliwe życie. A tym bezcennym skarbem, ową perłą jest Królestwo Niebieskie. Mądrzy ludzie oddaliby wszystko co posiadają, aby mieć szanse na zdobycie takiego skarbu – tłumaczył biskup kielecki i zauważył znaczenie wierności w życiu religijnym i społecznym.

– Tam, gdzie nie ma wierności tam jest wiele zdrad różnej natury, począwszy od zdrad małżeńskich, niewierności kapłańskiej, braku szacunku dla jakiejś społeczności, już nie wspominając o życiu politycznym. Brak wierności jest wielką ludzką wadą. Dlatego święty Józef, wiernie ufając Bogu jest Opiekunem Kościoła – tej wspólnoty, która jest wspólnotą naszej wiary, a chroniąc Kościół chroni Dziecię i Jego Matkę, a także my, kochając Kościół wciąż kochamy Jezusa i Jego Matkę, Maryję.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć