Bp Jan Piotrowski: Dla wierzących bezpieczna przyszłość jest tylko z Chrystusem

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył wielkopostnej Mszy św. dla wspólnoty Domowego Kościoła w parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach.

W homilii biskup mówił o Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim, założycielu wspólnoty, którego 100 rocznica urodzin obchodzona była 24 marca – Całe życie tęsknił za drogą nawrócenia. Miał misję chrześcijańskiego życia, które Bóg daje wraz z łaską Chrztu Świętego, a podczas jednych z rekolekcji ewangelizacyjnych sam uczył, że ewangelizacja musi być świadectwem ludzi, którzy spotkali w swoim życiu Jezusa Chrystusa, odczuli Jego moc, zostali przez Niego przemienieni i nawróceni oraz napełnieni mocą Ducha Świętego. Takie też zadania wyznaczył swoim dziełom apostolskim: Ruchowi Światło Życie, Oazie, Domowemu Kościołowi i Krucjacie Wyzwolenia Człowieka.

Pasterz naszej diecezji ostrzegł także wiernych przed duchowymi zagrożeniami – Dla wierzących ludzi naszych czasów nie brakuje toksycznych duchowo środowisk, które mają w pogardzie poczęte życie, a małżeństwo kobiety i mężczyzny jako związek sakramentalny jest widziany jako coś niemodnego. Pytam więc, co ma być modnego - śmierć i niepewność, zdrady i kłamstwa, intrygi i fałsz? Nie odnoszę tych patologii tylko do małżeństwa, ale do każdej innej formy życia i ludzkiego powołania, nie pomijając kapłaństwa, życia konsekrowanego, społecznego i politycznego. – zaznaczył.

- Dla nas, ludzi wierzących nie ma innej bezpiecznej przyszłości, jak tylko ta z Jezusem Chrystusem, który sam jest drogą, prawdą i życiem. Zatęsknijmy więc za łaską osobistego nawrócenia i pozwólmy, aby Bóg w Jezusie Chrystusie uleczył nas łaską miłosierdzia. – zakończył swoje rozważania biskup Jan Piotrowski.

Po Eucharystii odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie Droga Krzyżowa. Jej rozważania, przygotowane przez wspólnotę Domowego Kościoła dotyczyły codzienności życia rodzinnego.

Msza Święta oraz nabożeństwa transmitowane były na facebookowym profilu Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego, galeria zdjęć i transmisja