Bp Jan Piotrowski do Domowego Kościoła: Bądźcie odważnymi siewcami

Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, rozpoczął nowy rok formacyjny. Eucharystii w kieleckiej Bazylice Katedralnej z tej okazji przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Ogłoszono także nazwiska nowej Pary Diecezjalnej i duszpasterza wspólnoty.

Biskup w swojej homilii nawiązał do zakończonego diecezjalnego etapu Synodu Rzymskiego. - Jak widzimy Kościół? Jedni chcą go widzieć tolerancyjnym, inni otwartym. Jezus mówi: Przyjdźcie do mnie wszyscy! Przecież nikt tu nie stoi z biletami, aby nas wpuszczać, jest on dla wszystkich. Dom, gdzie bije kochające serce Jezusa Eucharystycznego – podkreślił.

Pasterz naszej diecezji prosił także członków wspólnoty o głoszenie Ewangelii w swoich środowiskach. – Kiedy rozejdziecie się w przestrzeń ciągle urodzajnej ziemi Kościoła naszej diecezji, zasiewajcie dobre ziarna, bądźcie odważnymi siewcami miłości, która mówi całą prawdę o małżeństwie i rodzinę – w tym jesteście ekspertami – zauważył biskup.

Nową parą diecezjalną zostali Paulina i Grzegorz Toporkowie. Zastąpili w tej funkcji Katarzynę i Tomasza Radków. Moderatorem wspólnoty jest ks. Mariusz Koza, proboszcz parafii w Imielnie

– Podejmujemy tę posługę w roku jubileuszu 50-lecie powstania Domowego Kościoła. Wytycza nam też on drogę naszej posługi na kolejne lata. Chcemy świętować i dziękować Bogu. Wracamy także do korzeni, początków, do myśli i nauki Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego – powiedział nowy moderator.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć