Bp Jan Piotrowski do maturzystów: Bóg jest większy niż to, co na świecie

Pan Bóg wam niczego nie odmawia, ale obfitą miarą chce wam dać Swoje duchowe dobra – mówił do uczestników Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W tym roku częstochowskie spotkanie miało charakter symboliczny.

W Kaplicy Cudownego Obrazu zgromadzili się przedstawiciele maturzystów z naszej diecezji. Mszę Świętą odprawił biskup Jan Piotrowski. W homilii Pasterz Diecezji Kieleckiej zwrócił uwagę na to, co jest najważniejsze w kształtowaniu duchowej postawy młodych osób.

– Współczesny człowiek, zwłaszcza w Europie i Ameryce Północnej, ma ogromne możliwości poznawcze, a tę szansę dają mu dobre szkoły, fantastyczny materiał dydaktyczny, kompetentni nauczyciele, mądrzy wychowawcy i katecheci, a przede wszystkim rodzice, troszczący się o przyszłość swoich dzieci. Wydaje się, że to zapewni szczęśliwą i pełną sukcesów życiową drogę młodemu pokoleniu. Niestety, bywa inaczej, bowiem bez wewnętrznej dojrzałości, która pozwala na właściwe korzystanie z wolności i na dobre życiowe wybory, człowiek jest raczej podobny do liścia, który trzepocze się na wietrze. Wtedy łatwo go uwieść – zauważył pasterz naszej diecezji.

Biskup kielecki przypomniał, że Stwórca zawsze hojnie ofiarowuje Swoje dary wiernym. – Zechciejcie więc przejrzeć się w zwierciadle dzisiejszej Ewangelii, aby zobaczyć jacy jesteście. Pan Bóg wam niczego nie odmawia, ale obfitą miarą chce wam dać swoje duchowe dobra. Czy jesteście na to gotowi? Odważnie szukajcie odpowiedzi. Prośmy zatem Maryję, Matkę Jezusa Chrystusa, aby prowadziła nas do Swojego Syna, bowiem tylko On jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Pielgrzymka Maturzystów odbyła się po raz 23. Do tej pory wzięło w niej udział około 120 tysięcy młodych ludzi z naszej diecezji.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć