Bp Jan Piotrowski dokonał Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w łączności z Papieżem Franciszkiem, odczytał w Bazylice Katedralnej Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

O godzinie 17.00 na całym świecie Ojciec Święty Franciszek w jedności z biskupami i wiernymi na całym świecie zawierzył Rosję i Ukrainę w specjalnym akcie.

„My zatem, Matko Boga i nasza Matko, uroczyście zawierzamy i poświęcamy Twojemu Niepokalanemu Sercu siebie samych, Kościół i całą ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę. Przyjmij ten nasz akt, którego dokonujemy z ufnością i miłością; spraw, aby ustały wojny, i zapewnij światu pokój”, modlono się na całym świecie.

Specjalna modlitwa została odczytana również w kościołach i kaplicach diecezji kieleckiej. W bazylice katedralnej dokonał tego biskup Jan Piotrowski.

–  Trzeba duchowej mobilizacji. Potrzebny jest Boży palec i ludzkie zrozumienie cierpienia oraz tego wszystkiego co generuje wojna. Święty Jan Paweł II mówił, że z pokojem zyskujemy wszystko, z wojną wszystko tracimy. To, co proponuje Ojciec Święty Franciszek cieszy się wielkim uznaniem i myślę, że ten szczególny dzień, który zawsze gromadził wiernych modlących się o życie poczęte, będzie także owocny moralnie. Mamy prawo i trzeba, abyśmy się modlili o nawrócenie Rosji, a przede wszystkim człowieka, który jest odpowiedzialny za to niebywałe zło – mówił Pasterz naszej diecezji.

>> Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

>> Galeria zdjęć