Bp Jan Piotrowski erygował szkołę dla katechistów

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w Koinonii św. Pawła w Kielcach. Pasterz naszej diecezji ogłosił również powstanie szkoły dla katechistów, którą będzie prowadziło właśnie Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła”.

– W Kościele każdy dar jest po to, aby go przekazywać. Papież Franciszek ustanowił posługę świeckiego katechisty, jako trwały element instytucjonalny. Nasz biskup bierze ten dar i składa go diecezji, aby byli tu katechiści i Słowo Boże było głoszone – mówił ks. Marian Królikowski, przełożony generalny wspólnoty.

W homilii Biskup Kielecki nawiązał do posługi katechisty. – Kto nie żyje Słowem Bożym, jak Maryja i święci, nie dojdzie do celu swojej życiowej wędrówki jaką rozpoczął od dnia Chrztu Świętego. Znając wasze umiłowanie Ewangelii i Eucharystii, dziś ogłosiłem, że to właśnie tej charyzmatycznej wspólnocie powierza prowadzenie szkoły katechistów. Posługa katechisty była obecna w Kościele od jego początku.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć