Bp Jan Piotrowski: Jest tylko Kościół Jezusa Chrystusa

W weekend 10 i 11 września 2022 r. odbywają się VII Miechowskie Dni Jerozolimy. 10 września Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

W sobotę w ramach kolejnej edycji imprezy w bazylice w Miechowie wystąpili muzycy z Filharmonii Krakowskiej. Następnie, o godzinie 18.00 Eucharystię sprawował bp Jan Piotrowski. W swojej refleksji o współczesnej Wspólnocie Wiary podkreślił, że Tą powinniśmy określać przede wszystkim jako Kościół Jezusa Chrystusa.

– Kościół to Mistyczne Ciało Jezusa Chrystusa. Dziś szuka się rożnych określeń Kościoła, że ma być postępowy, otwarty, ma być wspólnotą przyjaźni. Według mojej skromnej oceny nie mamy prawa tak mówić. Jest tylko Kościół Jezusa Chrystusa. Życie wiary zależy od naszych wyborów. Czy potrafimy ustrzec się bałwochwalstwa, które we współczesnym świecie zatacza, coraz większe kręgi. Podążamy do Tego, przez którego wszystko się stało. Idziemy do Tego, którego widząc, widzimy także i Ojca – mówił biskup.

W niedzielę centralnym wydarzeniem będzie uroczysty ingres do Bazyliki Grobu Bożego oraz Eucharystia pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza, arcybiskupa warszawskiego. 11 września w ramach VII Miechowskich Dni Jerozolimy odbędzie się Festyn Średniowieczny.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć