Bp Jan Piotrowski: Maryja nigdy nie dezerteruje

Dnia 15 sierpnia parafia katedralna przeżywa Uroczystość Odpustową. Eucharystii w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Na początku liturgii ks. Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej, przywitał wszystkich zgormadzonych gości i wprowadził ich w tajemnicę dnia. – Dzisiaj przeżywamy jedną z najstarszych uroczystości maryjnych. Jej początek sięga V wieku. Zarazem jest to pierwsze i najważniejsze święto naszej katedry. Cieszę się, że możemy przeżywać tą uroczystość wraz z naszym pasterzem Janem Piotrowskim. Dziękuję księdzu biskupowi za obecność – mówił kapłan.

– Maryja, Matka Bożego Syna nigdy nie dezerteruje! Już za życia swojego Syna mówiła: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Niesie w sobie niezmienną i wierną miłość do Boga, który Ją wybrał na matkę Jezusa. Uczynił to, nie pozbawiając Jej wolności wyboru  – powiedział biskup Jan Piotrowski.

Na zakończenie uroczystości biskup Jan Piotrowski poświęcił chorągiew z wizerunkiem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego, ufundowaną przez Róże Żywego Różańca. Męczennik w czasach II wojny światowej był proboszczem parafii katedralnej.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć