Bp Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy

Tylko Bóg w Jezusie Chrystusie prawdziwie kocha człowieka – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. w intencji misjonarzy.

Eucharystia została odprawiona w Bazylice Katedralnej. Uczestniczyli w niej przyszli misjonarze z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

– Po dwóch tysiącach lat od rozesłania przez Jezusa swoich uczniów-misjonarzy, aby szli i głosili Dobrą Nowinę, tej Dobrej Nowiny nie zna tak wielu ludzi na świecie. Innym stała się obojętna, a jeszcze inni histerycznie nienawidzą Chrystusa i Kościoła, dlatego czas misji wciąż trwa, a Jezusowe „idźcie i głoście” przybiera nowe kierunki – nie tylko geograficzne, ale kulturowe i społeczne – podkreślał w swojej homilii Pasterz Kościoła kieleckiego.

Na całym świecie posługuje 1800 polskich misjonarzy w 99 krajach świata. Wśród nich są kapłani i ponad 30 osób zakonnych z diecezji kieleckiej.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego