Bp Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy, a szczególnie za zmarłego biskupa Tadeusza Kusego

Za Dzieło Misyjne na całym świecie modlili się wierni podczas Mszy św. w Bazylice Katedralnej w pierwszy piątek kwietnia sprawowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

W homilii Pasterz naszej diecezji przypomniał istotę wielkanocnej oktawy. – Oktawa Wielkanocna to wciąż kontynuacja Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, a więc nasze życie w wierze, że Jezus żyje. Jednocześnie jest to nie tyle czas walki o prawo obecności Jezusa w świecie, ile czas świadectwa, że jest On pośród nas i dla nas. Tak swoją misję zrozumieli Apostołowie, którzy wychodzili odważnie na ulice Jerozolimy, aby świadczyć o zmartwychwstaniu – tłumaczył Biskup Kielecki, który zwrócił również uwagę na wielką rolę dzieła misyjnego w świecie.

– Świat współczesny nie oszczędza im bólu i cierpienia, niewygody i obelg.  Potrzeba odwagi, bo współcześni saduceusze i faryzeusze są wciąć zażartymi wrogami Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła – dodał.

Biskup Jan Piotrowski modlił się także za zmarłego w niedzielę, 31 marca biskupa Tadeusza Kusego, franciszkanina i misjonarza w Zairze i Republice Środkowoafrykańskiej.

tekst za: emkielce.pl

>> Homiia Biskupa Kieleckiego