Bp Jan Piotrowski na Odpuście u św. Brata Alberta w Busku-Zdroju

W poniedziałek, 17 czerwca, przeżywamy wspomnienie liturgiczne św. Brata Alberta Chmielowskiego. Tego dnia wierni parafii w Busku-Zdroju przeżywają odpust.

Z tej okazji uroczystej Sumie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Na początku liturgii zgromadzonych wiernych i kapłanów powitał proboszcz, ks. dr Andrzej Jankoski. Następnie biskup Piotrowski odsłonił dwa nowe elementy wystroju świątyni, w których umieszczone zostały fundamentalne symbole tożsamości wspólnoty parafialnej.

– Pierwszym z nich jest kamień węgielny poświęcony przez św. Jana Pawła II na krakowskich Błoniach. Został on umieszony w piękny, symboliczny sposób pomiędzy kawałkami drewna krzyża misyjnego, wkopanego w naszej parafii podczas pierwszych misji świętych w 1984 roku – tłumaczył ks. Marcin Bąk, wikariusz.  

Drugim z nich jest gablota z relikwiami św. Brata Alberta. – One będą tam umieszczone na stałe. Każdy z modlących się w naszej świątyni będzie mógł oddawać cześć naszemu patronowi – dodał ks. Bąk.

W swoim słowie Biskup Kielecki przypomniał słowa brata Alberta Chmielowskiego. Podkreślił, że są one inspiracją dla każego z nas.

– Kiedyś nasz święty wyznał z pokorą: „Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii, czy Jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego. Skoro jest Ciałem i my bądźmy chlebem. Dawajmy siebie samych”. Dlatego też razem z wami chcę przeżywać ten dzień i wspólnie stanąć przy stole eucharystycznym – opowiadał biskup Piotrowski.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć