Bp Jan Piotrowski: Najcenniejszą ozdobą tej świątyni jesteście wy, bracia i siostry

Mieszkańcy Nowin przeżywali wyjątkowe chwile. Po latach starań dokonało się tam to, o czym marzyli wierni parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela – poświęcono nową świątynię. Mszę św. odprawił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

- Nadszedł piękny dzień, w którym pragniemy ofiarować Panu Bogu świątynię pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Nowinach. Jest ona owocem pragnień, ofiar, modlitw i pracy wielu ludzi, ale nade wszystko  znakiem Bożego błogosławieństwa - mówił ks. Józef Kubicza, proboszcz parafii w Nowinach.

Biskup Jan Piotrowski poświęcił i namaścił krzyżmem nowy ołtarz, po czym dokonał jego okadzenia, a następnie, w celu dopełnienia konsekrancji, zapalone zostało światło Chrystusa. W swojej homilii skierowanej do zgromadzonych wiernych ksiądz biskup podkreślał wagę dzisiejszego dnia, a także znaczenie Chrystusa Odkupiciela.

- Ośrodkiem wszechświata i historii jest Chrystus Odkupiciel. Do niego i ku niemu zwracają się ludzkie myśli i pragnienia. Myśli wszystkich ludów i narodów. Kościół, chciana przez Chrystusa wspólnota wiary, która narodziła się z łaski Chrztu i przepowiadania słowa Bożego, dosięgnęła krańców Ziemi i tam też właśnie dotarła dobra nowina o Jezusie Chrystusie. Zadaniem Kościoła jest głoszenie prawdy o Jezusie Chrystusie, odkupicielu człowieka - mówił w homilii bp Jan Piotrowski.

Przypomnijmy, że idea parafii w Nowinach narodziła się we wrześniu 1982 r. Kilkanaście miesięcy później, 16 października 1983 r, biskup Stanisław Szymecki erygował parafię, która została wydzielona z parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Kielcach – Słowiku. Od tamtego czasu rozpoczęły się starania kapłanów oraz wiernych o wybudowanie świątyni, która dzisiaj została poświęcona.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć