Bp Jan Piotrowski: Nowenna Młodych wpisała się w historię naszej diecezji

– Nasze chrześcijańskie zadanie na współczesne czasy, niełatwe z różnych względów, to świadectwo wiary wynikające z łaski Chrztu Świętego, otulone codzienną świętością – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. wieńczącej Nowennę Młodych pod hasłem „PoDARuj MIŁOŚĆ jak ŚWIĘTY JÓZEF".

Wspomniana nowenna to wspólna inicjatywa grup, stowarzyszeń i wspólnot tworzących Duszpasterstwo Młodzieży w naszej diecezji. Całość koordynowała wspólnota Ruchu Czystych Serc. Rozpoczęła się ona 23 czerwca 2021 roku w parafii św. Józefa w Dobrzeszowie. Każdego 23 dnia miesiąca młodzi ludzie odwiedzali parafię, którym patronuje Opiekun Świętej Rodziny. Były to były kaplice i kościoły w Bielinach, Dobrzeszowie, Kielcach, Motkowicach, Mójczy, Ojcowie – Grodzisku, Woli Kopcowej i Zagnańsku.

– Te spotkania miały charakter modlitewno-formacyjny. Po Eucharystii zapraszaliśmy młodzież na specjalną konferencję i do wspólnego trwania przed Najświętszym Sakramentem wiedząc, że Jezus jest naszym Nauczycielem, Drogą, Prawdą i Życiem – mówił ks. Dariusz Węgrzyn, moderator Ruchu Czystych Serc w diecezji kieleckiej.

Modlitewne spotkania zakończyła uroczysta Msza Święta w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach, którą odprawił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Nasze chrześcijańskie zadanie na współczesne czasy, niełatwe z różnych względów, to świadectwo wiary wynikające z łaski Chrztu Świętego, otulone codzienną świętością, która nikogo nie czyni bezużytecznym w świecie jak podkreśla Ojciec Święty Franciszek. Nikt z nas, córek i synów Kościoła, nie może być asystentem świata, który wymusza zmiany Bożych Przykazań, za nic ma objawione Słowo Boże, nie kocha nowego życia i jest mistrzem w uwodzeniu, zwłaszcza ludzi młodych. Dziś Jezus Chrystus, nasz Pan i Odkupiciel, wychowany pod czujnym okiem świętego Józefa i obdarowany przez niego miłością mówi nam: „Odwagi! Ja Jestem, nie bójcie się!”, bo łódź świata kołysze się w niepewności. Z modlitwy, Słowa Bożego i łaski sakramentów uczyńcie swój oręż. W różnych sytuacjach życiowych taką odwagą żyła błogosławiona Karolina, święty Stanisław Kostka, Carlo Acutis, Helenka Kmieć oraz tysiące polskiej młodzieży, której bliskie są ewangeliczne ideały wolności i prawdy, miłości i nadziei – tłumaczył w swojej homilii Pasterz naszej diecezji.

Po Eucharystii odbyła się specjalna konferencja „Miłość to czystość”. Na zakończenie spotkania przed Najświętszym Sakramentem Zespół „Lumen" z Poznania poprowadzi Uwielbienie ze św. Józefem „Ite ad Joseph".

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć