Bp Jan Piotrowski odprawił Mszę św. w intencji osób niewidomych

Jeśli nawet nasi bracia i siostry niewidomi i słabowidzący nie dostrzegają wzrokiem wszystkiego co się wokół dzieje, to tym bardziej są bliżej Jezusa Chrystusa – mówi Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. w intencji osób niewidomych.

Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w Bazylice Katedralnej. Członkowie Polskiego Związku Niewidomych przybyli na nią w ramach corocznego, przedświątecznego spotkania.

– Chcę zauważyć, że od lat tutejsze Koło Polskiego Związku Niewidomych gromadzi swoich członków oraz sympatyków na tym spotkaniu, aby w atmosferze kolęd, składanych sobie życzeń i łamaniu się opłatkiem przeżywać misterium Bożego Narodzenia. Było to zawsze jedno z pierwszych takich spotkań na terenie naszego miasta i przez dzisiejszą wspólną modlitwę takim nadal pozostaje. Ktoś powie, że przecież jeszcze tak daleko do świąt. To prawda, ale nigdy nie jest zbyt daleko, aby się modlić i spotykać we wspólnocie, bowiem we wspólnocie zawsze obecny jest Jezus Chrystus – mówił biskup kielecki i zauważył, że osoby niewidome lepiej dostrzegają to co w życiu najwazniejsze.

– Jeśli nawet nasi bracia i siostry niewidomi i słabowidzący nie dostrzegają wzrokiem wszystkiego co się wokół dzieje, to tym bardziej są bliżej Jezusa Chrystusa, bowiem nas widzących często zwodzi to co jest pozorne, mało istotne równie w przygotowaniu świąt i samych świętach. Istnieje dzisiaj potrzeba przeżywania z radością i zaangażowania wymiary wspólnoty, jak powiedział Ojciec Święty na spotkaniu z niewidomymi we Włoszech, bowiem obecnie znajduje się ten wymiar wspólnoty w odwrocie i nie jest doceniany. Każdy chce niejako pracować w swoim własnym ogródku. Tym bardziej gratuluję wam dzisiejszej wspólnoty modlitwy. Życzę wam pięknego przeżywania Adwentu oraz otwarcia serca dla Jezusa w Jego Słowie, Eucharystii i drugim człowieku, a będzie to wasze najpiękniejsze Boże Narodzenie, które już się w ludzkim sercu może rozpocząć.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego