Bp Jan Piotrowski odprawił Mszę św. w kieleckim Hospicjum Caritas

Dnia 8 stycznia 2021 r. Biskup  Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę św. w kaplicy Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Bp Jan zaproponował, by w klimacie Świąt Bożego Narodzenia, choćby w skromnej liczbie, spotkać się w tym szczególnym dla diecezji miejscu na modlitwie w intencji personelu i podopiecznych. Eucharystię celebrowali również ks. Adrian Bydliński - kapelan Hospicjum i ks. Krzysztof Banasik - zastępca dyrektora Caritas Kieleckiej.

W homilii bp Piotrowski przywołał postać patronki tego domu. - „Na ogromnym pustkowiu ludzkich potrzeb miała niewiele. Nie była przecież bogatym przemysłowcem ani bankierem, rachmistrzem czy managerem, ale jej niezwykłym bogactwem, stokroć cenniejszym niż złoto i pieniądze, było jej serce kochające Boga i bliźniego”.

Podsumowując dodał: „Jeśli nasze hospicjum diecezjalne, jak i każde inne, potrzebuje wiele środków materialnych na ich codzienne funkcjonowanie, to jeszcze bardziej potrzebuje miłości i autentycznie kochających serc wszystkich tu pracujących osób”.

Na zakończenie Mszy św. bp Jan Piotrowski poprosił chorych o modlitwę w intencji misji i misjonarzy oraz udzielił uroczystego błogosławieństwa. Na pamiątkę spotkania obdarował uczestników liturgii diecezjalnymi kalendarzami misyjnymi na rok 2021.