Bp Jan Piotrowski odprawił Mszę św. za papieża Franciszka

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił w katedrze Mszę św. w 8 rocznicę wyboru kardynała Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową

Do liturgii wprowadził ks. Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej – Biskup Rzymu z racji swego urzędu Zastępcy Chrystusa i pasterza całego Kościoła ma pełną, najwyższą i powszechną władzę w Kościele. Dziś, w ósmą rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, jako cząstka Kościoła powszechnego, wraz z naszym pasterzem, biskupem Janem, pragniemy modlić się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla papieża Franciszka, aby mógł kierować Kościołem Chrystusowym po trudnych świeżkach współczesnego świata, zgodnie z wolą Bożą – powiedział.

- Otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą, aby Duch Święty napełniał go i prowadził dobrymi i bezpiecznymi drogami jego apostolskiej posługi. Jednocześnie proszę o modlitwę za chorych kapłanów - dodał biskup Jan Piotrowski.

Homilię z nauką rekolekcyjną, rozpoczynającą trzydniowe ćwiczenia duchowe dla parafian katedry, wygłosił o. Zbigniew Brudzi, redemptorysta. Mówił o chrześcijańskim sensie obchodzenia rocznic i jubileuszy. – Jest to przede wszystkim uświadomienie sobie  tej niewiarygodnej pamięci Pana Boga o nas, że zawsze jesteśmy w Jego sercu, że Pan Bóg zawsze o nas pamięta. Nie ma chwili, by Pan Bóg gdzieś się rozproszył, by Jego myśl uciekła od każdego z nas.

Zakonnik nawiązał przy tym do przeżywanego 850-lecia kieleckiej Bazyliki Katedralnej – Jest on dla nas okazją, aby spojrzeć na Pana Boga i na Jego pamięć do tego, do czego sam się zobowiązuje, o tym, jak przymyka oczy na nasze grzechy, by dać nam szansę nawrócenia. Katedra, najważniejszy Kościół całej diecezji jest po to, by przez wieki przypominać nam te najważniejsze prawdy.

Papież Franciszek został wybrany po rezygnacji Benedykta XVI z urzędu 266 papieżem Kościoła katolickiego.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć