Bp Jan Piotrowski odwiedził kleryków zmierzających na Jasną Górę

Już dziś - w sobotę, 22 sierpnia 2020 r. - nasi klerycy dotrą przed Oblicze Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę. To pierwsza Klerycka Piesza Pielgrzymka. Alumni zmierzając w kierunku częstochowskiego sanktuarium modlą się prosząc o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Klerycy oraz prefekt alumnów ks. Kamil Banasik wyruszyli 18 sierpnia z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach do Chęcin. W kolejnych dniach dotarli do Kozłowa Małogoskiego, Włoszczowy, Dzierzgowa i Staromieścia, gdzie w piątek, 21 sierpnia 2020 r. o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. O godzinie 20.30 w Janowie klerycy wzięli udział w modlitwie apelowej.

– Przed Oblicze Pani Jasnogórskiej niesiemy wiele intencji, jednak łączy nas jedna, wspólna, przewodnia intencja – prosimy o nowe, liczne i dążące do świętości powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, w sposób szczególny do naszego seminarium diecezjalnego – mówi kl. Bartłomiej Kasprzyk.

Pielgrzymkę zakończy sobotnia Msza Święta o godzinie 18.30 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.