Bp Jan Piotrowski pielgrzymował z niewidomymi do Imbramowic i Miechowa

Tradycyjnie od kilku lat osoby niewidome i słabo widzące zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych „Koło Kielce” podejmują pielgrzymowanie do miejsc świętych.

W środę, 10 kwietnia 2024 r. wybrali się do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, a potem do Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. W pielgrzymce brał udział Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który w Imbramowicach przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. Po Eucharystii osoby niewidome i słabo widzące wraz z opiekunami mogły poznać historię Sanktuarium i życie Sióstr Norbertanek, którą przybliżył kapelan klasztoru ks. Janusz Stach. Gościnne siostry zaprosiły wszystkich uczestników pielgrzymki na kawę i ciasto.

W Miechowie był czas na wspólną modlitwę przy Grobie Bożym, ale też na poznanie historii tego wyjątkowego miejsca. O godzinie 15.00 pielgrzymi odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia we własnych intencjach.

Ks. Kamil Banasik
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH