Bp Jan Piotrowski: Piotr i Paweł są dla nas nauczycielami wiary

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ten dzień przeżywany jest jako Święto Papieskie.

Eucharystia w intencji papieża Franciszka została odprawiona w bazylice katedralnej. W swojej homilii Biskup Kielecki zwrócił uwagę na powołanie, jako kluczowy element posługi świętych.

– Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła to święto Kościoła powszechnego. Ci dwaj apostołowie mieli własną drogę powołania i naśladowania Jezusa Chrystusa, który ich powołał. Piotra, Boski Nauczyciel powołał nad Jeziorem Galilejskim, kiedy ten wraz ze swoimi braćmi i współtowarzyszami przygotowywał połów ryb. Natomiast Paweł – gorliwy faryzeusz, wrogi uczniom Chrystusa został w Damaszku wezwany na drogę nawrócenia, aby z woli Jezusa Chrystusa stać się apostołem wśród pogan – mówił Pasterz naszej diecezji i dodał, że chrześcijanie powinni brać za wzór świętych Apostołów.

– Piotr i Paweł są dla nas nauczycielami wiary i wzorem zawierzenia Jezusowi. Obaj przeszli przez drogę zwątpienia. Jeden zaparł się Jezusa i to trzykrotnie. Paweł był gorliwym prześladowcą. Przecież widzimy go przy ukamienowaniu Szczepana. Widzimy jednak w ich osobach wzór nawrócenia, gorliwość nawróconego człowieka, łzy żalu, a to wszystko po to, aby wiernie podążać za Jezusem, w którego uwierzyli i przekonali się, że on i tylko on jedynie jest Drogą, Prawdą i Życiem – zauważył Biskup Kielecki.

– Nasze zadanie to być świadkiem Jezusa Chrystusa i takie też jest zadanie Piotra naszych czasów, czyli papieża Franciszka, aby umacniał swoich braci w wierze. Dlatego jego osobę polecamy wstawiennictwu Maryi, Matki Kościoła, a także świętemu Józefowi i świętym apostołom – Piotrowi i Pawłowi.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego