Bp Jan Piotrowski podczas czuwania w Szczaworyżu poświęcił organy

W dniu 11 września 2019 r. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się piąte w tym roku czuwanie modlitewne. Tradycyjnie już mieszkańcy parafii ofiarowali Matce Bożej kwiaty ze swoich ogródków.

Wrześniowe czuwanie modlitewne zostanie zapisane w naszej pamięci w sposób szczególny, ponieważ przybył na nie wyjątkowy gość - Biskup Kielecki Jan Piotrowski, aby modlić wspólnie z uczestnikami czuwania.

W czuwaniu wzięli udział Rycerze Kolumba z parafii w Szczaworyżu, Chmielniku i Suchedniowie. W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła rozważane były Tajemnice Radosne, a rozważania przygotowali Rycerze Kolumba, którzy w czasie modlitwy różańcowej nieśli również Wizerunek Matki Bożej.

Podczas Mszy św. bp Jan Piotrowski poświęcił organy, które zostały zakupione do kościoła. Mszę św. o godzinie 20.00 koncelebrowało 11 prezbiterów pod przewodnictwem Pasterza Kościołą Kieleckiego, który wygłosił również homilię. Bp Piotrowski przywołał historię obrazu Matki Bożej Szczaworyskiej. - „Ten obraz jest otoczony czcią, która wyrasta z prawdziwej pobożności wiernych. W życiu mamy dążyć do Jezusa przez Maryję. Jezus zwraca się do każdego z nas, bo to my jesteśmy Jego wielką rodziną. Nie mamy brać wzoru z tego świata, ale czynić to co miłe Bogu i wypełniać jego wole. Jeżeli jesteśmy wierni Panu Jezusowi to na pewno nie spodobamy się światu. Świat uwodzi młodych ludzi, którzy nie wiedzą, że bez Boga i Jego miłości nie można zapewnić sobie prawdziwego szczęścia" - mówił hierarcha.

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział około 120 osób - byli to parafianie i goście z parafii w Starym i Nowym Korczynie, Busku, Stopnicy i Miechowie. Ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim uczestnikom czuwania i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które odbędzie się 9 października o godzinie 17.00.

Krzysztof Dziarmaga

Foto: Michalina Kulpa