Bp Jan Piotrowski podczas Rorat: Jezus to Błogosławiony Król Chwały

Centrum Duszpasterskie „WESOŁA54” w radosnym klimacie przeżywa Adwent. Od poniedziałku do soboty licznie zgromadzenie wierni uczestniczą w Roratach, którym przewodniczą zaproszeni goście. 1 grudnia na „Wesołej” modlił się Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Tematem tegorocznych kazań roratnich są kolejne wezwania „Litanii do Imienia Jezus". Biskup Kielecki przytoczył tytuł Chrystusa – Błogosławiony Król Chwały.

– Pochodzi on z Psalmu 24 oraz ksiąg pierwszego przymierza. Ten Król Chwały nie jest monarchą i tyranem, ale jedynym odkupicielem człowieka. Zawsze przychodzi w Imię Pańskie. Jego zwycięskim sztandarem jest pokój w niebie i chwała na wysokościach. Podejmujmy, więc ten sztandar i nieśmy go, jako świadectwo wiary przez te adwentowe dni – mówił.

Przypomnijmy, że Centrum Duszpasterskie „WESOŁA54” powróciło do inicjatywy sprzed pandemii. Od poniedziałku do soboty, o godzinie 6:30, sprawowana jest Eucharystia tylko przy świetle świec, którym towarzyszą starodawne pieśni i tradycyjne Rorate caeli. Po liturgii wierni zjedli wspólne śniadanie.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego