Bp Jan Piotrowski poświęcił nowe mieszkania Caritas i samochód w Mniowie

Sześć mieszkań i auto – z tych nowych dóbr mogą się cieszyć goście Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Mniowie. Pokoje oraz pojazd poświęcił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Goście domu oraz opiekunowie zgromadzili się najpierw w kościele parafialnym, gdzie Mszy Świętej przewodniczył biskup Jan Piotrowski. Wierni modlili się w intencji dzieł Caritas Diecezji Kieleckiej.

– Nie schlebiając nikomu, kiedy patrzymy na naszą skromną i niewielką diecezję, to praktycznie w każdym zakątku jest jakieś dzieło miłosierdzia. Można sobie postawić pytanie, co by się stało, gdyby w jednym momencie to wszystko przestało istnieć. Rzeczywiście pojawiłby się ogromny problem natury społecznej. Dlatego dziękujmy Panu Bogu, że we współpracy różnych instytucji to wszystko może być darem i służbą dla drugiego człowieka – powiedział biskup Piotrowski.

Po Eucharystii odbyło się uroczyste poświęcenie auta oraz mieszkań. Z pomocy Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Mniowie na co dzień korzysta blisko 30 osób. Nowy pojazd ułatwi transport podopiecznych na zajęcia. Z kolei na poddaszu tego budynku powstało sześć mieszkań.

– Od 22 lat prowadzimy ten dom. Około 10 lat temu zaczęliśmy się starać o środki, które pozwoliłyby nam przekształcić poddasze w mieszkania. Cieszę się bardzo, bo ta część budynku była wcześniej niezagospodarowana, a teraz mam nadzieję, że stanie się ona urokliwą przestrzenią do przeżywania codzienności dla tych, którzy bezsprzecznie tego potrzebują – opowiada ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas diecezji kieleckiej.

W trzech mieszkaniach zamieszkają rodziny z Ukrainy, które zaczną się wprowadzać już 10 kwietnia. Z kolei nabór do pozostałych pokoi trwa. 

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć