Bp Jan Piotrowski poświęcił obraz Maryi w Radziemicach

Wierni w parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Radziemicach od 13 maja 2024 r. modlą się przed obrazem Matki Bożej Troskliwości i Delikatnego Życia. Wizerunek Maryi poświęcił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Zgromadzeni przy Maryi dajmy dowody, że kochamy Matkę Bożego Syna, ufamy Jej i prosimy o Jej nieustanną opiekę. To Ona uczy nas, że błogosławieni to Ci, którzy słuchają Słowa Bożego i zachowują Je. Wtedy zrozumiemy, że miłość Boga do człowieka wymaga osobistej postawy przyjęcia Chrystusa do swojego życia, a tym samym przyjęcia całej Ewangelii i Bożych przykazań. Takiej odpowiedzi Bóg oczekuje od każdego, ponieważ to On pierwszy nas umiłował, dając nam swojego syna Jezusa – powiedział biskup Jan Piotrowski.

Wierni zgromadzili się 13 maja, czyli w dniu wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej, dlatego oprócz Mszy św. uczestniczyli oni w Nabożeństwie Fatimskim.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ TROSKLIWOŚCI
I DELIKATNEGO ŻYCIA

Maryjo Troskliwości i Delikatnego Życia,
prowadź moje serce i mój umysł.
Nie pozwól mi upaść. Nie dopuść, aby zasmucił Twojego Syna.
Chroń moje oczy i moją czystość.
Bądź przy mnie, gdy zło przezwyciężam.
Nie opuszczaj mnie w potrzebie, przytul mnie w niedoli.
Gdy upadnę – podnieś mnie.
Gdy zgrzeszę – pociesz mnie.
Gdy zabłądzę – szukaj i ratuj mnie,
ale ponad wszystko Matko – kochaj mnie! Amen.