Bp Jan Piotrowski prosi o solidarność z dotkniętą kataklizmem Słowenią

Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby 15 sierpnia 2023 r. był w diecezji kieleckiej Dniem Solidarności ze Słowenią.

Biskup w wydanym komunikacie prosi o modlitwę za poszkodowanych w powodzi oraz zwraca się z prośbą o przeprowadzenie w tym dniu we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym.

Zachęca także do modlitwy za poszkodowanych w powodzi.

Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska za pośrednictwem Caritas diecezjalnej. Ofiary przekazujemy do Caritas Kieleckiej – wpłaty w sekretariacie lub na konto: ING Bank Śląski 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem „Pomoc dla Słowenii”.

Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Po wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym.

tekst za: ekai.pl

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej