Bp Jan Piotrowski: Światowy Dzień Misyjny Dzieci to czas modlitwy za misje

W Watykanie odbyły się uroczystości pogrzebowe Ojca Świętego Benedykta XVI. O zmarłym papieżu, ale również m.in. o Światowym Dniu Misyjnym Dzieci mówił w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Patrząc na Ojca Świętego i wczytując się w lektury jego dokumentów i książek, muszę powiedzieć, że był to człowiek ogromnej pokory. Tam, gdzie jest pokora, wszystko jest prawdziwe: miłość, serdeczność, słowa i ta jego wiedza uczona teologa. Tak go zapamiętamy: jako osobę rozmodloną, która prowadzi ludzi do źródła – mówił Biskup Kielecki.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Misyjny Dzieci. – Używając języka Jana Pawła II trzeba powiedzieć, że nie ma takiego dziecka, które nie mogłoby ofiarować swojemu koledze lub koleżance jakiegoś daru. Ten dzień to czas szczególnej modlitwy w intencji misji – tłumaczył biskup Jan Piotrowski, który jest przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

W uroczystość Objawienia Pańskiego w kieleckiej katedrze Mszy świętej o godz. 11.00 w intencji misji będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

>> Posłuchaj całej audycji