Bp Jan Piotrowski: Tam, gdzie jest różaniec, tam człowiek jest wspaniałomyślny

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w kieleckiej katedrze. Była to Eucharystia odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej.

– Tam, gdzie jest różaniec, tam człowiek jest wspaniałomyślny w swoim widzeniu potrzeb Kościoła. Włączmy w naszą modlitwę wszystkich misjonarzy, gdziekolwiek pracują na świecie – mówił Pasterz diecezji kieleckiej.

Homilię wygłosił ks. Łukasz Zygmunt. – Kiedy żyjemy we współczesnym świecie, cała nadzieja w Maryi. Cała nadzieja w tych, którzy codziennie odmawiają różaniec, nie żałując tej modlitwy za cały świat, Kościół i za swoich bliskich. Królowo Różańca Świętego, spójrz dzisiaj za nas i pomóc dostrzec nasze błędy, zrobić rachunek sumienia z naszych grzechów, ale dodaj też odwagi do wybierania tego co Boże, co Chrystusowe. Szczególnie wypowiedzmy dzisiaj te słowa, które kapłan codziennie wypowiada w liturgii: wybaw nas od wszelkiego zamętu. Tyle dzisiaj tego zamętu w świecie, ojczyźnie i naszych domach. Przychodzimy do Ciebie w to szczególne miejsce, by prosić Cię o pomoc, by uczynić różaniec modlitwą wszystkich, modlitwą każdego z nas – tłumaczył ks. Zygmunt.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Łukasza Zygmunta