Bp Jan Piotrowski: Tworząc wspólnotę Margaretek jesteśmy w centrum życia Kościoła

W piątek, 20 września 2019 r. przedstawiciele Wspólnot Margaretkowych spotkali się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby dziękować Bogu za 4 lata czuwań modlitewnych Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Patronami czuwania byli Święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, prezbiter, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze.

Czuwanie rozpoczęło Rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły, który podczas konferencji zwrócił się do zebranych słowami: „Niech będzie uwielbiony Bóg za dzieło, które dokonuje przez waszą modlitwę za kapłanów”. Zebrani uczcili także poprzez ucałowanie Relikwie Krzyża Świętego.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W homilii podkreślił: „Tworząc wspólnotę Margaretek jesteśmy w centrum życia Kościoła, bowiem modląc się w intencjach kapłanów prosimy o ich świętość, a więc o piękne i ewangeliczne świadectwo życia. Tam gdzie jest kapłan - tam jest Eucharystia, a gdzie jest Eucharystia - tam jest żywy Kościół”.

Bp Piotrowski podziękował także wszystkim tworzącym Diecezjalną Wspólnotę Margaretkową za „miłość do kapłanów i piękny dar modlitwy, ofiary czasu, trudu i cierpienia”.

Po Komunii Świętej przyrzeczenie modlitwy w intencji Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego złożyła także nowopowstała Wspólnota Margaretkowa.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło Błogosławieństwo Lurdzkie i Kompleta. Po zakończeniu wspólnej modlitwy, wierni spotkali się w spichlerzu na pysznym torcie oraz poczęstunku zorganizowanym przez Wspólnoty Margaretkowe.

W czuwaniu wzięli udział wierni i Kapłani z parafii:

- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach - ks. prałat Grzegorz Pałys
- pw. Św. Krzyża w Kielcach - ks. Edward Lisowski SDB
- pw. Św. Józefa w Kielcach - ks. Michał Kościański
- pw. Grobu Bożego w Miechowie - ks. Andrzej Józefowski
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach - ks. dr Zdzisław Sideł
- pw. Narodzenia NMP w Piekoszowie - ks. Michał Haśnik
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szańcu - ks. Stanisław Lodziński
- pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju - ks. Dariusz Węgrzyn
- pw. Św. Idziego w Tczycy - ks. Krzysztof Toboła
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach - ks. Wojciech Oczkowicz
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach