Bp Jan Piotrowski: Uwierzmy Jezusowi i z radością powracajmy na Eucharystię

Eucharystia to źródło, z którego musimy czerpać – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu liturgii wierni tradycyjnie przeszli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.

Najświętsza Ofiara została odprawiona w kościele św. Wojciecha. Przewodniczył jej bp Jan Piotrowski. W homilii Pasterz naszej diecezji zwrócił uwagę, że Eucharystia jest dla wiernych okazją do dawania świadectwa swojej wiary. – Każdy kto przychodzi na Eucharystię i przed Najświętszy Sakrament przychodzi do źródła życia duchowego. Do źródła, którego owocem według zapowiedzi naszego Pana i Odkupiciela, ma być czekające nas życie wieczne. Wydaje się, że jest to perspektywa dość odległa, ale sami zdajemy sobie sprawę jak czas szybko przemija – tłumaczył biskup kielecki i zauważył, że w życiu człowieka zdarzają się tragedie takie jak kataklizmy i epidemie, ale nie są one najgorsze. – O ileż bardziej dramatyczne są burze w ludzkim sercu – burze nienawiści, niewiary, obłudy, zakłamania, czy niewierności. Często bezpowrotnie burzą one pokój i zgodę. Tak dzieje się zawsze, gdy człowiek zapomina kto jest jego życiowym Przewodnikiem. Musimy pytać siebie: czy pamiętamy o drogach jakie Bóg wskazuje nam nauką Bożych Przykazań? – dodał bp Piotrowski.

Biskup Kielecki przypomniał także, że Ofiara Mszy Świętej jest tą samą ofiarą, którą Chrystus złożył na krzyżu. – Wspomnę mój pierwszy list pasterski, w którym pisałem, że Eucharystia nie jest do oglądania, ale jest do przeżywania. Kościół zaprasza nas, abyśmy przyjęli ten dar Boży. Razem z wami staję przed wielką tajemnicą wiary, która w niczym nie jest sekretem, ale niepojętym dla człowieka darem, który można przyjąć jedynie dzięki łasce wiary – mówił.

Po Mszy Świętej wierni wyruszyli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła św. Wojciecha.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego