Bp Jan Piotrowski w Boże Narodzenie: Jezus urodził się dla ludzi

Narodzenie Jezusa Chrystusa to dar dla wszystkich ludzi, ale także wyzwanie i zachęta do odmiany życia – powiedział Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. Pontyfikalnej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Hierarcha podkreślił, że Zbawiciel przychodzi po to, aby człowiekowi stworzonemu na obraz i podobieństwo Boga przywrócić godność dziecka bożego, którą utracił wskutek grzechu.

– W tym uroczystym czasie łaski niech każdy z nas zada sobie pytanie- dlaczego w nas samych, jest tak mało wrażliwości na dobro, a w naszych sercach brakuje niejednokrotnie miejsca dla Jezusa. Potrzeba abyśmy poprzez łaskę wiary spojrzeli na Boże Narodzenie i otworzyli się na Jezusa, który przyszedł na świat, aby nas zbawić – wyjaśnia.

Boże Narodzenie jest dla mnie wyjątkowym czasem, zaznacza jedna z wiernych która uczestniczyła w nabożeństwie.

– Wspólne rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole. Zawsze wspominamy tych, których już z nami nie ma. Wspólnie śpiewamy kolędy. Oczywiście tradycyjnie jest także choinka a pod nią szopka. Na stole jest zawsze opłatek, którym łamiemy się nie tylko podczas wigilii, ale także kiedy w okresie świąt ktoś nas odwiedza – dodaje.

Po zakończeniu Mszy św. biskup Jan Piotrowski wraz z biskupem Marianem Florczykiem oraz biskupem Andrzejem Kaletą życzyli wiernym spokojnych świąt.

tekst za: radiokielce.pl

>> Galeria zdjęć