Bp Jan Piotrowski w Radiu Maryja: Misją Kościoła jest głoszenie światu Dobrej Nowiny

Jeśli wiemy jakie jest zadanie Chrystusa, będziemy mieć pewność czym jest Kościół jako wspólnota – mówił na antenie Radia Maryja w sobotę, 5 września 2020 r. podczas katechezy „Z Kościołem w III Tysiąclecie” Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Kościół w żadnych okolicznościach nie jest zwolniony z głoszenia Ewangelii. Pan Bóg nie wykluczył nikogo z daru wiary, bo rozesłał apostołów, aby szli na krańce ziemi i głosili Dobrą Nowinę. „Bóg tak umiłował świat, żeby każdy, kto w niego wierzy miał życie wieczne”. Czy ktoś dał komukolwiek lepszą propozycję? – pytał biskup.

Biskup podczas katechezy przywołał między innymi postaci apostołów, papieża Franciszka i świętego Jana Pawła II. – Trzeba przypomnieć, że papież Polak był największym misjonarzem naszych czasów. Pouczał nas, że misja Chrystusa powierzona Kościołowi nie została wypełniona do końca. Ona dopiero się rozpoczyna i musimy zaangażować w to nasze całe siły – mówił.

Pasterz naszej diecezji wspomniał też, że każdy w wypełnianiu obowiązku musi być niestrudzony, pokorny i mężny jak Chrystus i Jego apostołowie. Nie można się zniechęcać i zaprzestać głoszenia Dobrej Nowiny, a także w niczym nie można wykorzystywać Ewangelii na własny użytek.

Bp Piotrowski zwrócił uwagę także na właściwe celebrowanie niedzieli. - Z przeżywanej, a nie obserwowanej Eucharystii zrodzi się Duch prawdziwego świadectwa wiary. Bez Eucharystii nie ma prawdziwego Kościoła. Jeśli żyjemy zanurzeni w życiu Eucharystycznym, nasza wiara stanie się darem dla tych, którzy jeszcze nie znają Jezusa. Na mocy chrztu wszyscy jesteśmy misjonarzami. Nie traćmy zbyt łatwo duchowych dóbr – napomniał i podsumował hierarcha.

tekst za: em.kielce.pl

>> Posłuchaj całej katechezy Biskupa Kieleckiego