Bp Jan Piotrowski w Wiślicy: Nie jesteśmy sami, naszą wspólnotą wiary jest Kościół

Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, warsztaty, konferencja oraz koncert – tak wyglądało XIX Spotkanie Młodych w Wiślicy. Hasłem przewodnim spotkania było „Ojcowskie Serce”.

– Naszemu spotkaniu towarzyszy św. Józef, patron Kościoła i obecnego roku, który otacza nas miłością swojego ojcowskiego serca, jak to uczynił troszcząc się w swoim historycznym czasie o Jezusa i Maryję. Tym razem nasz święty chce nas ratować przed współczesnymi Herodami. Nie prowadzi nas do Egiptu, ale do Jezusa, który jest naszą nadzieją. On jest naszym Panem i Odkupicielem – mówił biskup Jan Piotrowski.

– Jeśli tu jesteśmy, to tylko dlatego, że zostaliśmy kiedyś konsekrowani łaską Chrztu Świętego  i od tej chwili jesteśmy na drodze do Jezusa. Nie jesteśmy sami, ponieważ naszą wspólnotą wiary jest Kościół. Nie zapominamy też, że w Wiślicy jesteśmy u źródła wiary, gdzie pierwszy chrześcijanie przyjęli Boży dar życia już w 880 roku, jak podaje legenda – dodał Pasterz naszej diecezji.

– Kiedy XIX lat temu nasz biskup pomocniczy Marian Florczyk po raz pierwszy zaprosił młodych diecezji kieleckiej do Wiślicy, to przyświecała mu myśl, aby odkryli źródła wiary na tej ziemi, na ziemi naszej diecezji, ziemi świętokrzyskiej  - przypomniał Biskup Kielecki.

Młodzież podkreślała, że takie spotkania są dla nich ogromnym przeżyciem duchowym.

– Szczególnie po okresie pandemii potrzebowaliśmy takiego spotkania. Ten czas jest dla każdego bardzo trudny i potrzeba nam takich wydarzeń, aby wzmocnić swoją wiarę, posłuchać ciekawych wykładów, które są dla nas bardzo inspirujące. – zaznaczyła Agnieszka, która przyjechała na spotkanie z Miechowa.

Młodzież podczas spotkania uczestniczyła w warsztatach muzycznych, tanecznych, psychologicznych i fotograficznych. Jednym z punktów była również konferencja, którą wygłosił ks. Rafał Główczyński, znany w Internecie jako „Ksiądz z osiedla”. Na zakończenie uczestnicy wysłuchali koncertu zespołu Owoc u Korzenia oraz świadectwa Wyrwanych z niewoli.

tekst za: em.kielce.pl

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej