Bp Jan Piotrowski we Włoszczowie: Po raz pierwszy możemy oddać cześć całej rodzinie, która została wyniesiona na ołtarze

W dniach od 18 do 19 marca 2024 r. ma miejsce Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. Jest to zarazem Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin.

Do Włoszczowy relikwie przybyły z Piekoszowa. Peregrynacja wpisała się w Rekolekcje Wielkopostne. Po wprowadzeniu relikwii do kościoła ks. dr Jan Nowak – wykładowca WSD w Kielcach i dyrektor Wydawnictwa „Jedność” wygłosił konferencję.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Kielecki Jan Piotrowski. – Po raz pierwszy w nowożytnej historii Kościoła możemy oddać cześć całej rodzinie, która została wyniesiona na ołtarze – mówił Pasterz Kościoła Kieleckiego.

Po zakończonej Mszy św. odbyło się czuwanie oraz Droga Krzyżowa prowadzone przez Wspólnota „Miriam” oraz Wspólnotę Domowego Kościoła z parafii Wniebowzięcia NMP oraz z parafii bł. Ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie.

Po Apelu Jasnogórski czuwanie przy relikwiach podjęły Róże Różańcowe oraz wszyscy chętni.

We wtorek, 19 marca do kościoła przybyły dzieci w ramach Rekolekcji Szkolnych.

Peregrynacja we Włoszczowie zakończy się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której relikwie zostaną przekazane do Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach.

xmhas

>> PROGRAM PEREGRYNACJI W DIECEZJI KIELECKIEJ