Bp Jan Piotrowski: Wiara i rozum uczą nas prawa do życia

W poniedziałek, 8 kwietnia 2024 r. przeżywaliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jednocześnie jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Z tej okazji Mszy św. w katedrze przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Obchodzony dzisiaj dzień jest okazją do modlitwy obejmującej wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, a także tych, którzy decydują o losach prawnej ochrony życia poczętego. W trakcie Eucharystii pod Biskupa Kieleckiego odbył się także obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– Jesteśmy wdzięczni za dzień, który jest naszym modlitewnym wołaniem, apelem i krzykiem o szacunek do każdego poczętego życia. Nie tylko wiara, ale i rozum, przypominają nam, że wciąż jest aktualne prawo naturalne i przykazanie nie zabijaj. Dlatego też popularnie nazywane przerywanie ciąży i eutanazja są zbrodniami, których żadna ludzka ustawa nie może uznać za dopuszczalną – powiedział bp Piotrowski.

Przypomnijmy, że Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiono w tym roku z 25 marca na 8 kwietnia (ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy).

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć