Bp Jan Piotrowski: Wielkanocne Alleluja pozwala być wdzięcznym Panu Bogu

Przychodzimy do Grobu Pańskiego z wiarą, że Jezus zmartwychwstał – mówił w Bazylice Katedralnej podczas Mszy św. po procesji rezurekcyjnej Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Poranna Eucharystia tradycyjnie została poprzedzona uroczystą procesją rezurekcyjną z Najświętszym Sakramentem, wyniesionym z Grobu Pańskiego. Wierni przeszli trzykrotnie wokół katedry i odśpiewali uroczyste „Te Deum”. Po powrocie do bazyliki biskup Jan Piotrowski udzielił wszystkim błogosławieństwa.

– Pełni wielkanocnej radości, nadziei i wdzięczności Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu składamy tę Najświętszą Ofiarę, przez którą Kościół, a w nim każdy z nas odradza się do nowego życia i karmi się Jezusem Eucharystycznym – Jego słowem i Jego miłością. Przyjąć tę prawdę to wielkie wyzwanie, ale jednocześnie pewność, że nasze życie kształtowane obecnością Jezusa Chrystusa jest życiem z przyszłością. Uwierzmy tej miłości, jaką w Jezusie Zmartwychwstałym obdarzył nas Ojciec – mówił bp Jan Piotrowski.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego