Bp Jan Piotrowski wraz z klerykami modlił się przy grobie św. Jana Pawła II

3 maja Kościół w Polsce obchodzi Uroczystość NMP Królowej Polski – natomiast w Rzymie przeżywane jest Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Nasi klerycy uczestniczyli we Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

- W czasie Mszy św. modliliśmy się za naszą Ojczyznę oraz w intencji powołań dla Służby Bożej w Kościele - czytamy na fanpage kieleckiego seminarium.

Homilię wygłosił ks. Rektor Paweł Tambor, który przypomniał, że pielgrzymując do grobów Apostołów, niejako spotykamy się z nimi. - Oni ciągle żyją, bo śmierć nie jest końcem, ale początkiem prawdziwego życia, które jest w Bogu. Naszym zadaniem jest głoszenie Ewangelii całemu światu, za którą swoje życie oddali św. Jakub i Filip – mówił ks. Tambor.

W poniedziałek, 2 maja Msza św. była sprawowana w Bazylice św. Jana na Lataeranie. Jest to kościół katedralny każdego papieża. Ta rzymska bazylika, określana mianem „Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata” była dla nas szczególnym miejscem modlitwy za naszą kielecką diecezję – czytamy na fanpage seminarium.