Bp Jan Piotrowski z wiernymi modlił się w intencji misjonarzy

6 stycznia to w Kościele katolickim Święto Trzech Króli. Dzień ten jest również Światowym Dniem Misyjnym Dzieci. W Bazylice Katedralnej w Kielcach odprawiono Mszę św. w intencji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Eucharystii przewodniczył Pasterz Diecezji Kieleckiej Biskup Jan Piotrowski.

- To wielkie szczęście móc dzielić się wiarą z tymi, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa. Szczególnie z dziećmi. Wielka to dla mnie radość odwiedzać dzieci, które mieszkają w wioskach. W mojej parafii są to akurat Indianie, którzy mają swój język i swoją kulturę. – mówił w swojej homilii misjonarz ks. Grzegorz Pańczyk, który na co dzień przebywa w Peru.

W uroczystości wzięły udział dzieci, które udzielają się w Papieskim Dziele Misyjnym. Wśród modlących się byli również księża misjonarze w tym między innymi ks. Krzysztof Sochacki z Medziugorie oraz ks. Grzegorz Pańczyk z Peru.

- Dziękujemy i gratulujemy odwagi wiary, i prosimy Matkę Bożą Łaskawą o potrzebne Łaski dla wszystkich misjonarzy, pracujących w wielu krajach świata. Niech ten piękny dzień współpracy misyjnej będzie dla nas wszystkich okazją aby modlić się w intencji misjonarzy - mówił bp Jan Piotrowski.

Po zakończeniu Eucharystii grupa kolędników misyjnych z parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego z Wolicy oraz z parafii Łukowa przedstawiły krótką inscenizację misyjną.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć