Bp Jan Piotrowski zachęca do systematycznej lektury Biblii

„Głoszone Słowo Boże zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy” – pisze w komunikacie skierowanym do wiernych diecezji kieleckiej bp Jan Piotrowski, z okazji Niedzieli Słowa Bożego.

Przypomina w nim, iż celem inicjatywy Franciszka jest to, by poprzez lekturę Pisma Świętego wierni kształtowali swoją chrześcijańską postawę. Niedziela Słowa Bożego, obchodzona w Kościele po raz trzeci, przypada w tym roku 23 stycznia.

„Niech też przez kolejne niedziele i dni powszednie roku czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4)” – tłumaczy bp Piotrowski.

Papież Franciszek ustanowił Niedzielę Słowa Bożego, która ma się odbywać co roku w trzecią niedzielę okresu zwykłego, na mocy Listu apostolskiego „Aperuit illis”, wydanego 30 września 2019 r. Zamiarem Ojca Świętego jest poświęcenie tego dnia celebracji i refleksji nad Bożym Słowem oraz jego rozszerzaniu.

Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zachęca również, aby w okolicach Niedzieli Słowa Bożego organizować spotkania formacyjne nt. słowa Bożego wykorzystywanego w ramach czytań mszalnych podczas poszczególnych okresów roku liturgicznego, cyklów niedzielnych i powszednich.

tekst za: ekai.pl

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego