Bp Jan Piotrowski zainaugurował kampanię „Pola Nadziei”

Wolontariusze, pracownicy Caritas i hospicjum oraz kapłani zapoczątkowali kampanię „Pola Nadziei 2023-2024”. W jej ramach organizatorzy zaplanowali wiele inicjatyw, a wszystko na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Kampanię zainaugurowała Msza św. w kościele św. Franciszka z Asyżu pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

– W Ofiarę Jezusa Chrystusa pragniemy włączyć szczerą prośbę o powodzenie tej kampanii, jak również modlimy się w intencjach chorych i cierpiących, opuszczonych i samotnych, na Ziemi Świętokrzyskiej i w całej diecezji kieleckiej – mówił Pasterz Kościoła kieleckiego.

Kampania „Pola Nadziei” odbywa się już po raz 14. Po Eucharystii uczestnicy inauguracji zebrali się na spotkaniu informacyjnym, po którym tradycyjnie posadzili żonkile na rabacie przy ulicy Warszawskiej.

– Przez najbliższe kilka miesięcy podejmiemy szereg działań mających na cel wsparcie kieleckiego hospicjum. Wokół tego skupiamy uwagę i energię wolontariuszy zarówno tych ze szkół, jak i z samej placówki – tłumaczyła Dominika Borkowska, koordynator wolontariatu hospicyjnego.

W planach, oprócz sadzenia żonkili, znalazła się kwesta przy kieleckich cmentarzach, kolędowa godzina pamięci, pisanie listów do pacjentów, pieczenie pysznych pierniczków na walentynki, konkursy dla szkół i specjalny hospicyjny festyn i uroczysta gala podsumowująca kampanię.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć