Bp Jan Piotrowski: Zmartwychwstanie to wielka tajemnica wiary

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w Bazylice Katedralnej uroczystą Mszę Świętą Pontyfikalną.

– Miejmy świadomość, że dzięki wydarzeniom zbawczym, których koroną jest zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, skarbiec Bożych łask przeznaczonych dla człowieka jest nadal pełny, a jego wyjątkowym bogactwem jest Eucharystia – mówił w trakcie Najświętszej Ofiary.

Biskup Jan Piotrowski we wstępie do liturgii zauważył, że zrozumienie zmartwychwstania jest możliwe jedynie dzięki łasce wiary. – Zmartwychwstanie to wielka tajemnica wiary, nieosiągalna poznaniem rozumowym, ale to łaska wiary otrzymana na Chrzcie Świętym przyprowadza nas do jej własnego źródła, aby powierzyć się Chrystusowi, na nowo go rozpoznać jako Pana naszego życia. On przyszedł bowiem po to, wyłącznie po to, abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości – tłumaczył.

Z kolei w homilii Pasterz Kościoła kieleckiego przypomniał, że Eucharystia jest największym skarbem Kościoła. – Miejmy świadomość, że dzięki wydarzeniom zbawczym, których koroną jest zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, skarbiec Bożych łask przeznaczonych dla człowieka jest nadal pełny, a jego wyjątkowym bogactwem jest Eucharystia. Jeśli będziemy wierni Eucharystii to niezależnie od tego, czy nas będą tysiące w naszych kościołach, czy może niewielka trzódka, to będziemy żywym Kościołem zdolnym do świadectwa wiary nawet w trudniejszych czasach niż te jakie przeżywamy.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego