Bp Marian Florczyk: Katecheta wprowadza młodych ludzi w świat wartości

We wtorek, 23 sierpnia 2022 r. w Bazylice Katedralnej oraz WSD w Kielcach odbyło się diecezjalne spotkania katechetów. Zjazd zainaugurowała Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

– Drodzy uczniowie Chrystusa. Kimże jest nauczyciel? Każdy z was jest nauczycielem bądź katechetą. Nauczyciel to jest osoba, która wprowadza w świat wszelkiej wiedzy. Święty Tomasz z Akwinu doda, że nauczyciel przekazuje prawdę, którą przekazuje na zasadzie miłości – mówił biskup Marian Florczyk.

Od godziny 11.15 katecheci uczestniczyli w konferencjach w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Wygłosili je ks. prof. dr hab. Andrzej Kielian oraz ks. dr Marek Studenski - wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej.

Tak samo będzie wyglądał program spotkania 24 sierpnia. Tym razem rozpocznie je Eucharystia, której będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Zebrania nauczycieli na rozpoczęcie roku katechetycznego należą do obowiązkowej formacji zarówno katechetów świeckich, osób życia konsekrowanego oraz księży uczących religii w szkole.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć