Bp Marian Florczyk kolędował z mieszkańcami Kielc

W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w czwartek, 20 stycznia, rozbrzmiały piękne kolędy i pastorałki. Podczas koncertu wspólnie z mieszkańcami Kielc kolędował Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

Wydarzenie poprzedziła Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych w Kościele Świętej Trójcy.

– W oczach Boga wszyscy jesteśmy tacy sami. Zarówno ci zdrowi, jak i ci, którzy chorują. Modlimy się za zmarłych oraz o siłę dla chorych, aby dali radę w tym wszystkim. Aby dzięki Bożemu Miłosierdziu chorzy odzyskali zdrowie i mogli uczestniczyć w życiu kościoła świętego – mówił ksiądz biskup Marian Florczyk podczas czwartkowej Mszy świętej.

Po Mszy świętej w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się wspólne kolędowanie z mieszkańcami miasta. Podczas wydarzenia zaprezentowali się m.in. Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” oraz Marszałkowska Orkiestra Dęta.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć