Bp Marian Florczyk kolędował z niepełnosprawnymi w WDK-u

W Sali Widowiskowej WDK-u odbył się specjalny wieczór kolęd pt. „Boża Dziecina w Soplicowie”. Wspólne śpiewy poprzedziła Msza św., której przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

– Od około 20 lat podtrzymujemy już tę tradycję. Celem takich spotkań od początku była wspólna modlitwa. Jednak zwracamy również uwagę na samą formę spędzenia ze sobą czasu. Pragniemy pobyć razem, pokazać tym osobą, że nie są na marginesie społeczeństwa, lecz są jego normalnymi członkami. Takich ich chcemy mieć i takich ich chcemy widzieć – mówi biskup.

Następnie zgromadzeni goście udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury, gdzie odbył się koncert pt. „Boża Dziecina w Soplicowie”. Na początku wystąpiły Wiolinki z kieleckiej Szkoły Katolickiej. Później zespół Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech” zaprezentował swoje świąteczne przedstawienie.

– Każdego roku wystawiają piękne sztuki teatralne. Naprawdę to trzeba podziwiać, jeśli ktoś nie widział. To są osoby z niepełnosprawnością, co często przekłada się na to, że każdy ruch wymaga od nich wysiłku. Jak patrzę na scenę i oglądam tę pastorałkę, to staram się sobie uświadomić, ile oni w to wkładają wysiłku. Mimo swoich ograniczeń mają wszystko „dopięte na ostatni guzik”. Trzeba ich podziwiać – dodaje biskup Marian Florczyk.

Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Dom Kultury i Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiech”. Uczestniczyli w nim również świętokrzyscy policjanci.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć