Bp Marian Florczyk na 60-leciu szkoły: Czym jest dziś hasło: Bóg - Honor - Ojczyzna?

W piątek, 9 września 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kajetanowie odbyły się obchody 60. rocznicy powstania tej szkoły. Mszy św. przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

W swoim słowie skierowanym do dzieci i nauczycieli, biskup Marian Florczyk rozważał ważne dla Armii Krajowej hasło: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. – Co dzisiaj dla was, drodzy uczniowie znaczy słowo honor? Wydaje mi się, że jest słowo zapomniane. Dzisiaj starsi, patrząc na czyjąś postawę zadają pytanie: gdzie on ma honor. Czym on jest? To pewna postawa, pewne zasady, które dotyczą życia. Człowiek bez honoru to ten, który się zhańbił, nie dotrzymał wierności swojemu słowu, zasadom i wartościom. Drodzy uczniowie, wiem, że wielu z was, w konfrontacji z kolegami i koleżankami słabszymi na zdrowiu i sprawności pokazuje, że jesteście dziećmi honoru. Bo jestem przekonany, że im pomagacie, że nie przechodzicie obojętnie wobec nich – mówił biskup.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć