Bp Marian Florczyk na cmentarzu w Cedzynie: Świętość to piękno ducha człowieka

Ksiądz Biskup Marian Florczyk, w Uroczystość Wszystkich Świętych, modlił się wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi na Cmentarzu Komunalnym w Cedzynie.

Przed południem wyruszyła procesja po cmentarzu, w trakcie której obecni wierni modlili się różańcem w intencji zmarłych. Następnie na ołtarzu polowym odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka, który w homilii podkreślił, że ludzkie życie jest kruche, a tylko Bóg jest trwały i wieczny.

– To, czy my będziemy w tłumie szczęśliwych w domu Ojca, zależy od nas, od naszego ziemskiego życia. To nie Bóg zamyka drzwi do Jego domu. To sam człowiek z własnego wyboru rezygnuje ze szczęścia wiecznego. Otwarte przez Boga drzwi do nieba zamyka sam człowiek – mówił biskup.

Biskup Marian Florczyk dokonał również refleksji o świętości człowieka. – Świętość to piękno ducha człowieka, to stan ludzki, to stan człowieczeństwa. O tym mówi dzisiaj w Ewangelii Jezus, nazywając tych wszystkich szczęśliwymi jako błogosławieni i mówi o nich, że to są ci, którzy łakną i pragną sprawiedliwości. Ci miłosierni czystego serca, wprowadzający pokój, cierpiący prześladowanie – dodaje.

Wraz z biskupem modlili się także: ks. Dariusz Sieradzy, proboszcz parafii w Domaszowicach, ks. Mirosław Cisowski, proboszcz parafii św. Wojciecha w Kielcach oraz ks. Grzegorz Jędrzejczyk, asystent biskupa Mariana Florczyka.

Biskup Jan Piotrowski modlił się na cmentarzu na Piaskach, a biskup Andrzej Kaleta przewodniczył Eucharystii na cmentarzu Nowym.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć