Bp Marian Florczyk na Jesiennym Diecezjalnym Zjeździe Apostolatu Maryjnego

Jesienny Diecezjalny Zjazd Apostolatu Maryjnego odbył się w sobotę, 27 września, w Kostomłotach. Mszy św. w kościele św. Andrzeja Boboli przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

To ważne wydarzenie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Apostolatu Maryjnego z diecezji kieleckiej, rozpoczęło się od Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. Modlono się za Ojczyznę oraz w intencji dziękczynnej za dar 21 lat w służbie Niepokalanej w Apostolacie Maryjnym w parafii Kostomłoty i 20 lat w parafii Chełmce.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka, który od początku wspiera modlitwą Apostolat Maryjny w diecezji kieleckiej.

Po Eucharystii był czas na świadectwa, którym przyświecały słowa „Zawierzyli i oddali wszystko w Jej ręce”. Nie mogło też zabraknąć Koronki do Bożego Miłosierdzia, podczas której pamiętano również o zmarłych czcicielach Niepokalanej.

Organizatorami tego wydarzenia byli: ks. Marek Kwiecień, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach oraz Apostolat Maryjny z parafii Kostomłoty i Chełmce.

Dorota Kułaga

>> Galeria zdjęć