Bp Marian Florczyk na Odpuście w Piotrkowicach

We wtorek, 8 września 2020 r. – w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, odbyły się główne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Sumie odpustowej przewodniczył bp  Marian Florczyk.

Mszę św. koncelebrowało kilkunastu kapłanów, między innymi: ks. Waldemar Krochmal - dziekan dekanatu chmielnickiego, o. Piotr Jackowski OCD – Prowincjał Prowincji Krakowskiej Zakonu Karmelitów Bosych oraz o. Grzegorz Irzyk OCD – proboszcz piotrowickiej parafii.

W homilii bp Marian Florczyk mówił  do licznie zebranych wiernych mówił o wartości życia.

W uroczystości brali udział przedstawiciele władz samorządowych m.in. z Chmielnika i Pierzchnicy. Zorganizowane grupy parafialne przybyły m.in. z Chmielnika, Pierzchnicy oraz Włoszczowic.

Uroczystości w Piotrkowicach trwają od 5 do 9 września. Codziennie dla pielgrzymów jest odprawianych kilka Mszy św. Ostatniego dnia obchodów uroczystości będą miały charakter dziękczynny.

tekst za: www.chmielnik.com

>> Galeria zdjęć