Bp Marian Florczyk: W chlebie dożynkowym można odczytać miłość zawartą do drugiego człowieka

W niedzielę 20 sierpnia 2023 r. o godzinie 14.00 w Ciekotach została odprawiona Msza Święta Dożynkowa dla Gminy Masłów. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Maran Florczyk.

Wraz z Księdzem Biskupem koncelebrowali ks. Dziekan Dariusz Sieradzy, ks. Piotr Motyka - proboszcz z Masłowa i ks. Zbigniew Kądziela - proboszcz Parafii Brzezinki.

W homilii bp Marian Florczyk poruszył problem szerzącego się zła w świecie, które przysłania wartości chrześcijańskie. - W chlebie dożynkowym można odczytać miłość zawartą do drugiego człowieka - mówił bp Florczyk. Po homilii zostały poświęcone wszystkie wieńce dożynkowe, pięknie wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Masłów.

Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup odniósł się do staropolskiego pozdrowienia „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”, które zostało przypomniane w 1978 r. przez św. Papieża Jana Pawła II. Ksiądz Biskup Marian Florczyk życzył wszystkim aby to chrześcijańskie pozdrowienie było na ustach i w sercu wszystkich wierzących.

ks. Dariusz Sieradzy
DZIEKAN DEKANATU MASŁOWSKIEGO