Bp Marian Florczyk w Daleszycach pobłogosławił kilkadziesiąt par małżonków

W Święto Świętej Rodziny, 31 grudnia 2023 r. o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Marian Florczyk odprawił Mszę św. w kościele w Daleszycach, w czasie której pobłogosławił kilkadziesiąt małżeństw. Było kilka małżeństw ze stażem wynoszącym ponad 50 lat, a jedno mogło się nawet pochwalić tym, że w miłości przeżyło ze sobą 60 lat.

Po homilii małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. W tym czasie śpiewany był hymn do Ducha Świętego, po nim małżonkowie odpowiedzieli na trzy pytania zadane przez biskupa Mariana Florczyka, nawiązujące do przysięgi złożonej w dniu ślubu. Następnie mieli dłonie przewiązane stułą i przyjęli błogosławieństwo od kapłanów. Wszystkie małżeństwa otrzymały też pamiątkowe obrazki.

- Cieszę się, że po raz kolejny w Święto Świętej Rodziny modliłem się w Daleszycach, razem z wieloma małżeństwami. Najstarsza para małżeńska miała 60-letni staż, były też takie, które przeżyły ze sobą ponad 50 lat. Trzeba nam w Niedzielę Świętej Rodziny wpatrywać się w Świętą Rodzinę, czerpać to, co jest dobre, piękne. A życie Świętej Rodziny to lekcja przeżywanej radości, ale również bólu, bo przecież Maryja i Józef mieli problemy. Choćby z samym narodzeniem Jezusa, potem ucieczka do Egiptu, troska o wychowanie. Dzisiaj potrzeba nam wzywać do czerpania przykładu ze Świętej Rodziny. Potrzeba nam wielkiej troski o rodzinę, mówienia o miłości wzajemnej i odpowiedzialności za dziecko – mówił bp Marian Florczyk.

Dorota Kułaga

>> Galeria zdjęć